|

بخوانید :

کدخبر: 272417

درخت آدامسی معروف تهران بشناسید

در پایتخت درختی در محله فرشته وجود دارد که به درخت آدامسی معروف است.

جامعه درخت آدامسی معروف تهران بشناسید

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در یکی از محله‌های پایتخت درختی به نام «درخت آدامسی» وجود دارد. این درخت هم روزگاری یک درخت عادی بوده، اما به دست شهروندان تبدیل به یک درخت آدامسی در قلب منطقه یک تهران شده است. پشت این آدامس‌های رنگارنگ روی تنه این درخت داستان جالبی وجود دارد.

شاید با روحیات دوستداران درخت و طبیعت سازگار نباشد، اما درخت آدامسی در محله فرشته درختی است که تنه آن با چسباندن آدامس‌های مختلف پوشانده شده است.

«ارکیده قرائی» یکی از ساکنان خیابان فرشته دراین‌باره می‌گوید: «آنطور که من شنیده‌ام، چون این درخت در وسط خیابان گل رو که کم عرض و باریک است قرارگرفته، اهالی این آدامس‌ها را به مرور زمان روی تنه درخت چسبانده‌اند تا در هنگام تاریکی هوا، راننده‌ها بتوانند درخت را که وسط خیابان قرار دارد، ببینند. آدامس‌های رنگی چسبانده شده روی تنه این درخت هنگام شب، تقریبا مثل شبرنگ عمل و راننده را هدایت می‌کند.»

البته روایت دیگری درباره این درخت آدامسی این است که، چون این درخت در وسط خیابان قرار گرفته و رانندگان برای عبور از خیابان خیلی به درخت نزدیک می‌شدند، اگر آدامسی در دهان داشتند به راحتی بدون پیاده شدن آن را روی تنه درخت می‌چسباندند.

در چهار پنج سال اخیر به تعداد آدامس‌های روی تنه این درخت بسیار اضافه شده است. در این زمینه انتقاداتی هم وجود دارد که درخت یک موجود زنده است و این کار جلوه خوشایندی ندارد. اما با این حال افراد بسیاری هنگام گذر از کنار این درخت، ترجیح می‌دهند با آن عکس یادگاری بگیرند.

منبع: همشهری

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...