|
کدخبر: 142308

ماجرای بازداشت اعضای شورای شهر و شهرداری بابل

در حالی که کاربران شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی در شهرستان بابل از دستگیری چند عضو شورای بزرگ‌ترین شهر مازندران و کارکنان شهرداری این شهر خبر می‌دهند، مراجع رسمی تاکنون واکنشی به این موضوع نشان نداده‌اند.

از صبح امروز پنجشنبه گمانه زنی‌ها در باره دستگیری چند عضو شورای شهر بابل ابتدا در فضای مجازی مطرح شد و اکنون در محافل مردمی هم از دستگیرشدگان و علت دستگیریشان با ذکر اسامی سخن گفته می‌شود.

برخی از شهروندان بابلی و همچنین فعالان شبکه‌های اجتماعی مدعی هستند دستگیرشدگان را که ۲ عضو شورای شهر و یک کارمند شهرداری هستند با دستبند در محوطه ساختمان شهرداری دیده‌اند.

خبرنگار ما از طریق منابع خبری در شهرداری و شورای شهر تاییدیه دستگیری چند نفر از جمله یکی از اعضای شورای شهر را دریافت کرده است ولی جزییات بیشتری در اختیارش قرار نگرفت.

اگر دستگیری‌ها از میان اعضای شورای شهر بابل درست باشد، این دومین باری است که شورای پنجم بابل با دستگیری اعضایش دچار حاشیه می‌شود.

پنج تن از اعضای شورای شهر بابل شهریور ماه سال ۹۷ بر سر پرونده‌ای که عنوان اصلیش مفاسد اخلاقی بود دستگیر و روانه زندان شده بودند. این پرونده در نهایت با صدور حکم مجرمیت برای تمامی آنها و تایید حکم در دادگاه تجدید نظر و دیوان عالی کشور خاتمه یافت و شورای شهر هم با ورود اعضای علی البدل به کارش ادامه داد.

اعضای سابق شورای پنجم بابل در مجموع به ۱۹ سال حبس، ۳۳ سال محرومیت از حقوق اجتماعی و ۵۴۰ ضربه شلاق محکوم شده بودند. دادگستری مازندران هنگام اعلام احکام نهایی این افراد، عنوان پرونده اتهامی آنها را " شرکت در تهیه مخفیانه فیلم مبتذل و مستهجن، تهدید به منظور اخاذی و اخذ وجه، شرکت در تهدید از طریق فیلم به منظور کار غیرقانونی، معاونت از طریق تطمیع، تشویق و فریب در تهدید با فیلم به منظور اخاذی، معاونت در تهیه فیلم و تهدید به منظور انجام کار خلاف نسبت به احدی از شکات و رابطه نامشروع " اعلام کرده بود.

جابه‌جایی در تعداد اعضای شورای شهر بابل بر سر پرونده قضایی سال ۹۷ به حدی زیادی بود که بابلی‌ها از شورایی که پس از ورود اعضای علی البدل تشکیل شده بود به عنوان " شورای ششم " یاد می‌کردند.

شهرستان بابل با حدود ۵۴۰ هزار نفر جمعیت، بزرگ‌ترین شهرستان مازندران به شمار می‌رود. ۲۵۰ هزار نفر این تعداد جمعیت در شهر بابل سکونت دارند و شورای این شهر هم ۹ عضو دارد.

 

 

منبع: خبرآنلاین

ارسال نظر