|
کدخبر: 130744

تجارت اعضای بدن کرونایی ها در تبریز صحت دارد؟

دادستان عمومی و انقلاب تبریز اعلام کرد: شایعه پراکنان فضای مجازی که تجارت اعضای بدن بیمار کرونایی را شایع کرده بودند در دام قانون گرفتار شدند.

جامعه تجارت اعضای بدن کرونایی ها در تبریز صحت دارد؟

محبوب علیلو اظهار کرد: در پی انتشار محتوایی با تیتر "تجارت اعضای بدن، پشت پرده بیماری مرموز کرونا در تبریز» منتشر کنندگان این محتوا، با دستور دادستان و پیگیری های پلیس فتای استان دستگیر شدند.

وی گفت: با افرادی که با نشر مطالب کذب که باعث تشویش اذهان عمومی شوند، تعارف نداریم و برابر با عنوان جرم کیفری، تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

علیلو با اشاره به اینکه در بخشی از این مطلب غیر واقع به یک پرونده در یکی از شعب دادسرای شهرستان تبریز استناد شده بود، این موضوع را تکذیب کرد و گفت: در سطح حوزه های قضاییه استان چنین پرونده ای تشکیل نشده است.

وی خاطرنشان کرد: براساس قانون جرایم رایانه ای نشر و بازنشر مطالب جرم محسوب می شود و منتشر کننده آن چه آگاهانه و چه ناآگاهانه، نمی تواند ادعا کند که از صحت و سقم مطلب خبری نداشته است.

وی از مردم خواست اگر از صحت مطلبی اطمینان ندارند، از انتشار آن خودداری کنند.

دکتر حسینی مسوول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در واکنش به این خبر گفت: محتوا به اندازه ای غیر علمی و غیر کارشناسی بود که، دانشگاه علوم پزشکی تبریز، لزومی به ارائه تکذیبیه نمی بیند.

سرهنگ محمودی رئیس پلیس فتای استان نیز گفت: تاکنون ۳ نفر در ارتباط با این پرونده دستگیر شده اند و پرونده روند قانونی خود را طی می کند و شاید دست های زیادی در تهیه و انتشار این محتوا رو شود.

چند روزی بود در فضای مجازی استان خبری منتشر م شد که در آن ادعا شده بود اعضای بدن بیماران کرونایی در بیمارستانهای تبریز خارج و خرید و فروش می شود.

منبع: ایرنا
  • حمیدبی اعضا ارسالی در

    اقای دادستان شماخوب میدانید ساخت چنین فی لمی میلیاردهاتومن خرج داره درثانی اون اش خاص که درمیان جنازه هابودن ایرانی بودن ب ه نظرمیادشماهم شریک هستیدوواقعیت روکتمان میکنید مردم خودشون میبینندکه درون فیلم همه ایرانی هستندرفتاربرخوردشمابااین قصیه ناثواب هست کمی به خودتون بیاییداخرتی هم هست واقعیت هاروپنهان نکنید واقعا تجارت اعضای بدن درپوشش کروناحقیقت دارد تاانجاک ه اگرراست میگوییدقبل ازخاک سپاری به یکی ازاعضای خانواده متوفیان باپروتوکل اجازه بازرسی جسدهاداده شودنه اینکه شبانه خاک س پاری کنیدواجازه دیدن هیچکس داده نمیشود

ارسال نظر