|
کدخبر: 126183

راه‌حلی موثر برای التیام زانو درد + آموزش

روغن کرچک یکی از بهترین روغن‌های گیاهی برای تسکین درد مفاصل می‌باشد. اگر از درد شدید زانو رنج می‌برید می‌توانید با تهیه پک مخصوص روغن کرچک آن را درمان کنید.

جامعه راه‌حلی موثر برای التیام زانو درد + آموزش

آیا تا به حال پیش آمده از مراجعه مکرر به پزشک برای درد زانو و بی‌نتیجه بودن درمان آن خسته شده باشید؟ درد زانو دردسر ساز است و گاهی اوقات داورها موثر نیستند و فقط درد بدتر می‌شود. بنابراین آیا جایگزین بهتری برای درمان درد زانو وجود دارد؟

روغن کرچک می‌تواند بسیاری از مشکلات را تسکین دهد زیرا خاصیت ضد باکتری، ضد ویروس و ضد قارچی دارد. روغن کرچک به طور موضعی برای درمان انواع بیماری‌های دردناک مانند آرتروز، سیاتیک و کمردرد استفاده می‌شود.

روغن کرچک برای درد زانو چقدر موثر است؟

معمولا روغن کرچک در درمان درد‌های مفصلی، سیاتیک و درد زانو به صورت موضعی استفاده می‌شود تا به تسکین درد کمک کند. بدین منظور می‌توانید کمی از روغن کرچک را گرم کرده و آن را مستقیما به مفصل زانو بمالید یا می‌توانید پک روغن کرچک تهیه کنید.

برای ساخت یک پک (بسته‌بندی) روغن کرچک به چه نیاز دارید؟

 روغن کرچک با کیفیت (ترجیحا روغن فشرده سرد و زرد کم رنگ)

 یک پد گرم یا بطری آب گرم

 باند پلاستیکی، نوار سلفون، ورق پلاستیکی، یک عدد گیره

 سه تکه پنبه یا پشم ۳۰ سانتی متر مربع که کل زانو را بپوشاند

 یک عدد حوله قدیمی

طرز تهیه پک روغن کرچک

نحوه آماده‌سازی پک روغن کرچک

ابتدا پارچه‌ای را برداشته و در آب گرم بخیسانید و مقداری روغن کرچک را بر روی آن بریزید اما مراقب باشید که روغن از پارچه چکه نکند. سپس پارچه را روی زانویی که درد می‌کند قرار داده و باندی دور زانو بپیچید.

برای پیشگیری از ریختن روغن به طرفین سلفون نیز روی باند بپیچید.

روش دیگر نیز استفاده از حوله‌ای قدیمی برای پیشگیری از نشت روغن است و سپس به مدت ۶-۷ ساعت صبر کنید.

*این پک روغن کرچک درد زانو را به مدت طولانی تسکین می‌دهد.

با تمام آنچه گفته شد، پک روغن کرچک چگونه عمل می‌کند؟

معمولا پک روغن کرچک تعداد لنفوسیت‌ها را افزایش می‌دهد. سلول T نوعی لنفوسیت است که به افزایش ایمنی سلول‌ها کمک می‌کند. پک روغن کرچک تعداد سلول‌های T را به مدت ۲۴ ساعت افزایش می‌دهد. لنفوسیت‌ها معمولا از بدن دفاع می‌کنند و در برابر عوامل بیماری زا و سموم، آنتی بادی ایجاد می‌کنند.

سلول‌های T نوعی سلول هستند که برای دفع بیماری‌ها طراحی شده‌اند. سلول T ویروس ها، باکتری ها، قارچ‌ها و حتی در بعضی موارد سلول‌های سرطانی را شناسایی کرده و از بین می‌برد. پک روغن کرچک باعث بهبود جراحات وارده می‌شود و فقط باید توجه کنید که روغن کرچک را بر محل درد اعمال کنید.

*مطالعه‌ای که اخیرا انجام شد نشان داد روغن کرچک به درمان درد مفصل زانو تا حد زیادی کمک کرده است.

 

منبع: نمناک

ارسال نظر