|
کدخبر: 113497

شروط بیمه تامین اجتماعی برای دانشجویان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز، با مدیر کل تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی دیدار و بر گسترش تعاملات در جهت گسترش بیمه های اجتماعی تأکید کرد.

جامعه شروط بیمه تامین اجتماعی برای دانشجویان

جعفر سمساری در دیدار با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تبریز، با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی به عنوان یک نهاد اجتماعی و اقتصادی در راستای تأمین امنیت آرامش و تضمین آتیه نیروی کار و نسل جوان گام بر می‌دارد، تعمیم و گسترش انواع بیمه‌های اجتماعی بین آحاد جامعه را از کارکردهای این سازمان دانست و اذعان داشت: در چارچوب مقررات، دانشجویان در حال تحصیل می‌توانند تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی قرار گرفته و از مزایای کوتاه و بلند مدت  مقرر در قانون استفاده کنند.

او با اشاره به اینکه بیمه دانشجویی خللی در استفاده از خدمات درمانی و مستمری به تبع والدین، ایجاد نخواهد کرد، گفت: دانشجویان می‌توانند با نرخ حق بیمه ۱۲، ۱۴ و یا ۱۸ درصد حقوق مبنای کسر حق بیمه که نباید از ۱/۱ حداقل دستمزد سالانه مصوب شورای عالی کار کمتر باشد، تحت پوشش سازمان قرار گرفته و از مزایای بازنشستگی، مستمری بازماندگان و از کارافتادگی  متناسب با حق بیمه متعلقه بهره‌مندی شوند.

سمساری با بیان اینکه تکمیل سوابق شاغلان پاره وقت یکی از مطالبات بیمه شدگان از سازمان تأمین اجتماعی است، اذعان داشت: امکان تکمیل سوابق حق بیمه کسر از ماه، میسر شده و متقاضیان می‌توانند با عقد قرارداد در شعبه محل بیمه پردازی خود، نسبت به تکمیل سوابق در بازه‌های شش ماهه اقدام کنند.

جوان پور (رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تبریز) نیز با تأکید بر ضرورت افزایش تعاملات بین سازمانی در جهت ایجاد هم افزایی هر چه بیشتر، توانمندسازی دانشجویان در کنار تحصیل علم و دانش را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: آماده همکاری با سازمان تأمین اجتماعی در جهت پوشش بیمه ای دانشجویان و تکمیل سوابق پرداخت حق بیمه کارکنان پاره وقت هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد تبریز با اشاره به اینکه ویروس کرونا، شرایط خاص اجتماعی و اقتصادی را در جامعه ایجاد کرده است، بر همراهی و همکاری مدیران و مسئولان در راستای کاهش و رفع آسیب های احتمالی تأکید کرد.

منبع: ایلنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...