کدخبر: 91016

پیش‌بینی بازار بورس در هفته دوم فرودین

با وجود اعمال محدودیت‌هایی برای مقابله با شیوع کرونا، تا این لحظه خبری مبنی بر تعطیلی بازار سهام در هفته دوم نوروز منتشر نشده است. شاخص بورس در اولین هفته سال ۹۹ که تنها دو روز معاملاتی داشت، با رشدی ۸ هزار و ۳۶۷ واحدی بر پله ۵۲۱ هزار و ۲۶۷ واحدی تکیه زده بود. اما آیا این روند ادامه دارد؟

گسترش‌نیوز: با وجود اعمال محدودیت‌هایی برای مقابله با شیوع کرونا، تا این لحظه خبری مبنی بر تعطیلی بازار سهام در هفته دوم نوروز منتشر نشده است.

چهارشنبه اخیر، ششم فروردین ماه علی صحرایی، مدیرعامل بورس و اوراق بهادار تهران با تاکید بر اینکه بورس تابع فعالیت بانک‌هاست، گفته بود: بازار سرمایه به کار خود ادامه می‌دهد.

بنابراین فردا، شنبه نهم فروردین ماه سهامداران می‌توانند معاملات خود را انجام دهند. اما شنبه بازار سهم در چه وضعیتی کار خود را آغاز خواهد کرد؟

در اولین هفته بورس در سال ۹۹ که تنها دو روز معاملاتی داشت، شاخص کل با رشدی ۸ هزار و ۳۶۷ واحدی بر پله ۵۲۱ هزار و ۲۶۷ واحدی تکیه زد.

رشد شاخص بورس درحالیست که پیش از شروع فعالیت بازار در امسال، در نظرسنجی فروردین ماه سال ۹۹ تجارت‌نیوز، معادل ۸۰ درصد کارشناسان و معامله‌گران مشارکت کننده در نظرسنجی بازار دو هفته نخست سال ۹۹ را مثبت پیش‌بینی کرده بودند.

burspishbin7.jpg

در همین حال علیرضا رحیمی نماینده مجلس خبر داده که با بخش قابل توجهی از درخواست ۵ میلیارددلاری ایران از صندوق بین المللی پول موافقت شده است.

از سوی دیگر آنالیز بازارها در فروردین ماه سال گذشته نشان می‌دهد بورس بیشترین بازدهی را نسبت به دیگر بازارهای مالی به ثبت رسانده بود.

آیا در فروردین ماه امسال نیز بازار سهام ‌می‌تواند نسبت به دیگر بازارها بازدهی بیشتری داشته باشد؟

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر