|

بخوانید :

کدخبر: 217985

پیش بینی مهم از بورس شنبه

بورس در آغاز هفته جاری پر نوسان بود اما در ادامه روند خنثی را در پیش گرفت. بازار سهام شنبه را چگونه آغاز خواهد کرد؟

بازار سهام نیمه اول هفته چهارم را منفی پشت سر گذاشت، در نیمه دوم اما روند تعادلی بر بورس غالب بود. گرچه حجم نقدینگی در بازار بسیار کم است اما در نهایت بورس آخرین روز هفته را سبز به پایان رساند. کارشناسان به ادامه روند موجود در هفته آینده امیدوارند.

سلمان نصیرزاده، کارشناس بازار سهام گفت: انتشار خبر لغو آزادسازی قیمت خودرو در انتهای هفته گذشته جو بازار در نیمه ابتدایی این هفته را متشنج کرد. در ادامه اما فروش‌های هیجانی در بازار کمتر شد اما هنوز ورودی جدیدی به بازار نداریم.

وی ادامه داد: اتفاقی که طی دو روز اخیر منجر به سبز شدن بازار شد، ورود جریان نقدینگی نبود، بلکه کاهش قابل توجه عرضه‌کنندگان بود. امروز که بازار مثبت بود نیز خالص معاملات کم بود ولی چون عرضه‌کننده به کمترین حد خود رسید، در نتیجه بازار متعادل شد.

نصیرزاده گفت: صنایع کوچک و متوسط در چند روز اخیر حرکت بهتری داشتند و انتظار می‌رود این روند در هفته آینده نیز برای آن‌ها ادامه داشته باشد. به طور کلی در هفته آینده انتظار رشد و ریزش ویژه‌ای نداریم.

بازارهای مالی در انتظار مذاکرات

این کارشناس بازار سهام خاطرنشان کرد: هفته آینده بازارهای مالی از جمله بورس، ارز و … در انتظار نشست هشت آذرماه در وین خواهند بود. این موضوع باعث رفتار محافظه‌کارانه بازارها می‌شود.

وی با اشاره به فضای ابهامی در بورس هفته آینده، افزود: بخشی از بازار به نتیجه‌بخش بودن مذاکرات سوگیری منفی دارد و بخشی نیز از ابهام به وجود آمده منتفع می‌شود.

نصیرزاده اظهار کرد: گروه بانک، خودرو، رایانه، سیمانی‌ها و حمل و نقل هفته خوبی پیش رو دارند. این در حالی است که گروه‌های ارزی مثل فولاد، پتروشیمی، فلزات، چندرشته‌ای‌ها و معادن کم‌نوسان خواهند بود.

این کارشناس بازار سهام اظهار کرد: بازار سهام شنبه خنثی است. به طور کلی نیز در هفته آینده هیجان ویژه‌ای در بازار نخواهیم داشت و احتمالا شاخص هم‌وزن قدرت بیشتری داشته باشد.

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...