|
کدخبر: 150076

توصیه جدی یک نماینده مجلس به بورس بازان

یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست مجلس گفت: مطالبات بورسی با هیاهو حل نمی‌شود. مشکلات مردم باید به صورت واقعی حل شود. هر چند که مردم گرفتار وضعیت متشنجی هستند اما به سهامداران توصیه می‌کنم که در این شرایط اندک صبر به خرج دهند. دولت برنامه‌ریزی‌هایی را تدارک دیده است.

بورس توصیه جدی یک نماینده مجلس به بورس بازان

رحمت الله نوروزی در مورد وضعیت بازار سرمایه اظهار کرد: مردم ایران به مسئولان و دولت اعتماد کردند و سرمایه خود را در بورس گذاشتند. بسیاری از سرمایه‌گذاران کسانی بودند که مسکن، اتوموبیل، طلا یا دیگر دارایی‌های خود را فروختند و از این طریق وارد بازار سرمایه شدند. امید مردم این بود که حمایت دولت ضمانت اجرایی دارد و این بازار زمین نخواهد خورد. امروز اما مسئولان نتوانستند به وعده‌های خود جامه عمل بپوشانند.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست مجلس با بیان اینکه سرمایه‌گذاران بازار به شدت آسیب دیده هستند، گفت: دولت و مجلس باید دست به‌دست هم دهند و به وضعیت فعلی کمک کنند. وضعیت بازار بورس، در تلاطم قیمت‌ها و فراز و نشیب مشکلات اقتصادی، یک مشکل به مشکلات مردم اضافه کرد. گویی در کشور ما هر ساله باید یک اتفاق خاص بیفتد. سال گذشته بحث تعاونی‌های اقتصادی را داشتیم. بانک مرکزی پول‌های مردم را جمع کرده بود و قارچ گونه تعاونی داده بودند که مردم دچار ضرر و زیان شدند.

این عضو مجمع نمایندگان استان گلستان در مورد اقدامات مجلس در سامان دهی بازار سرمایه گفت: مسئولان باید پای کار بیایند. مجلس به این موضوع ورود کرده است. کمیسیون اقتصادی و اصل ۹۰ مجلس نشست‌های تخصصی با مسئولان سازمان بورس و وزیرای امور اقتصادی و دارایی داشته‌‍‌اند. ما امیدواریم که مشکل را حل کنیم. به نظرم اعتراض گسترده در کشور چندان جوابگوی ماجرا نیست. مردم می‌خواهند اعتراض کنند تا حرفشان را به گوش نمایندگان ملت برسانند و نمایندگان از این طریق مسئولان را پاسخگو کنند. من به مردم تضمین می‌دهم که نمایندگان مجلس پیگیر وضعیت بازار سرمایه هستند.

نوروزی با بیان اینکه دغدغه مجلس در مورد بورس بسیار جدی است، گفت: مشکل بورس این بود که باید اعتبار به سمت تولید، اشتغال و اقتصاد می‌آمد که نیامد. وضعیت بازار سرمایه نیازمند یک برنامه جدی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است. ما برای حل مشکلات راهی جز بالا بردن بهره‌وری اقتصادی نداریم. اگر بهره‌وری بالا نرود، با این روند نمی‌توانیم مشکلی را حل کنیم. مطالبات با هیاهو حل نمی‌شود. مشکلات مردم باید به صورت واقعی حل شود.

وی در پایان گفت: مردم گرفتار وضعیت متشنجی هستند اما به سهامداران توصیه می‌کنم که در این شرایط اندک صبر به خرج دهند. دولت برنامه‌ریزی‌هایی را تدارک دیده است. مجلس شورای اسلامی هم حمایت‌هایی دارد. من به رونق بازار سرمایه امیدوارم.

منبع: ايسنا
 • ناشناس ارسالی در

  این ها فقط مسکن دو روزه است ملت باید به پاخیزد فقط برگرداندن اصل پول سهامداران و خروج برای همیشه از این قمارخانه دل مردم را ارام می کند

 • ناشناس ارسالی در

  فقط اصل پولمان را برگردانید تا پایان بهمن دیگر اعتمادی به ارکان نظام هم داره از دست میره

 • ناشناس ارسالی در

  مردم همه می گویند چرا نظام کاری نمی کند می گویند اگر امام علی علیه السلام در مقا بل این حرام خواری الان حضور داشتند چه می کردند؟!

 • ناشناس ارسالی در

  انتقاد مسئولین به چه درد خسارت دیده می خ ورد فقط داغ متضررین را تازه تر می کند

 • ناشناس ارسالی در

  مسئولین خائن به خدا قسم دارید کاری می کن ید که ملت در خیابان به صغیر و کبیرتان رح م نکنند بترسید از خشم مردم

 • ناشناس ارسالی در

  یعنی ملت هر روز ببیند سرمایه هاشان پودر شود و ساکت بنشینند تازه متوجه بشن گولشان زده اید دعوت شان کردید جیبشان را زدید پ س منتظر عواقبش باشید این تحلیل است که اگ ر مسئولین گوش ندهند مطمئنا در صف پیاده ن ظام امریکا دارند رژه میروند

 • ناشناس ارسالی در

  شما الان هم که پالایش و دارا را مثبت کرد ید مردم و سهامداران خرد سود نکردند بلکه رانتخوران مطلع از جمله هیئت دولت جیب گشا دشان را پر کردند یعنی به نام حمایت از سه ام دار خرد به کام دولت چون مردم سهام شان را از ترس تا کف ۵۰۰۰ تومان فروخته بودند

 • ناشناس ارسالی در

  هیئت دولت غلط کردند که می خواستند در جلس ه شرکت نکنند زیرا حقوق نجومی که گرفته ان د کاری هم برای ملت نکرده اند هر روز هم ا ز تخلفات و کلاهبرداری آنها می شنویم خصوص ا دزدی از جیب ملت در بورس در برجام در تع یین نرخ بنزین این هیئت دولت همه صلاحیت ش ان از دید مردم رد شده و حق اداره کشور را ندارند رهبر معظم هم تعارفشان کردند تا و ضع مملکت بدتر نشود وگرنه بچه ۵ ساله هم م ی فهمد دیگر برایش این دولت اعتبار ندارد.

 • امین ارسالی در

  به والله به جون دختر بچه ۳ سالم مرد نیست م اگه زندگی تک تک مسولین را مثل خودم نکن م . زندگیم نابود شد زندگیشونو نابود میکن م .بالاخره آقای وزیر باید بیای داخل جامع ه زندگی کنی . اگر گذاشتند و گذاشتیم پی ا ز زن پست تریم

 • ناشناس ارسالی در

  تنها رسانه مقدمه چینی برای بازار سازی توسط دولت روحانی که نقش مهمی در ریزش بازار داشت « اقتصاد نیوز» معرفی شد

 • ناشناس ارسالی در

  این کار که اومدن دامنه نوسان رو یکدفعه ا ز ده درصد آ وردن 5 تضییع آشکار حق سهامدا راییه که چند روز آخر ده درصدی خرید کردن و علاوه بر اینکه چند روز 10 درصدی ضرر کر دن بعد اون هم هر روز 5 منفی خورد فقط خدا میتونه از اینا انتقام ما رو بگیره

ارسال نظر