|
کدخبر: 139856

اثر افت قیمت ارز بر بورس

حسین ایزدی معتقد است ثبات نرخ ارز و گشایش‌های اقتصادی نه تنها نگرانی برای بورس ندارد، بلکه بازار سرمایه با روی باز به استقبال چنین شرایط خواهد رفت.

بورس اثر افت قیمت ارز بر بورس

این کارشناس بازار سرمایه به رشد نقدینگی هر ساله و تاثیر آن در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: هر ساله با توجه به شرایط اقتصادی، شاهد رشد نقدینگی در کشور هستیم؛ با توجه به ریزشی که بورس طی چند ماه اخیر داشت به نظر می‌رسد این نقدینگی هنوز راهی بورس نشده و با ثبات شرایط بازار، شاهد ورود آن به بازار خواهیم بود.

ایزدی افزود: انتخابات امریکا یکی از مهم‌ترین رخدادهای بین‌المللی بوده که نتیجه آن برای همه کشورها مهم است؛ از آنجایی که ترامپ نهایت بی‌تدبیری در قبال کشورمان داشته است به نظر می‌رسد روی کارآمدن رئیس‌جمهوری جدید سبب گشایش‌های اقتصادی و ثبات نرخ ارز شود اما نه در کوتاه مدت.

وی ادامه داد: برخی نگرانند که افت نرخ ارز باعث ریزش سنگین شاخص و قیمت‌ها شود در صورتی که در کوتاه مدت بعید است چنین موضوعی را شاهد باشیم. به ویژه اینکه شرکت‌های صادرات محور معاملات خود را بر پایه دلار زیر ۲۰ هزار تومان انجام داده‌اند و حتی ریزش قیمت‌ها برای آنها مشکلی ایجاد نمی‌کند.

این تحلیلگر بازارسرمایه با انتقاد از وعده‌های حاشیه‌ساز بیان کرد: دولت با حمایت از بازار سرمایه باید سرمایه‌گذاری در این بازار را نهادینه کند، نه اینکه با وعده یا حمایت مقطعی موجب سلب اعتماد مردم از بورس شود، از طرف دیگر زمزمه‌های نوسان نرخ بهره بانکی به گوش می‌رسد در حالی که اکنون زمان چنین اقداماتی نیست.

منبع: سنا

ارسال نظر