|
کدخبر: 131859

شرکت های غیربورسی سیتا در راه بازار سرمایه

رضا جمارانیان، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین با اشاره به عملکرد موفقیت‌آمیز شرکت‌های تابعه سیتا در شش ماهه نخست امسال گفت: در تحلیل آمارها و داده‌های مالی به طور معمول داده‌های مالی در دوره‌های مشخص نسبت به همان دوره در سال گذشته تحلیل می‌شوند.

بورس شرکت های غیربورسی سیتا در راه بازار سرمایه

جمارانیان با اشاره به این که دستیابی به عملکرد مالی شفاف و درخشان سیمان تامین، مرهون سیاست‌گذاری شستا و حمایت‌های محمد رضوانی فر، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی است، افزود: علاوه بر این، افزایش بهره‌وری در تمام بخش‌های کارخانه‌ها و شرکت‌های تابعه نقش بسیار موثری در آمارهای شش ماهه سیتا داشت.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین همچنین به بررسی عملکرد تجمیعی ۶ ماهه سیتا نسبت به ۱۲ ماهه سال ۹۸ پرداخت و توضیح داد: سیتا در شاخص فروش خالص شش ماهه۹۹ نسبت به کل سال ۹۸ موفق به تحقق ۷۶ درصد سود کل سال گذشته شد. سیمان تامین همچنین در بررسی تطبیقی سود ناخالص در دوره یاد شده ۸۸ درصد سود کل سال گذشته را در شش ماهه نخست امسال محقق کرد.

وی با تاکید بر این که ارقام عنوان شده در مقایسه دوره شش ماهه نخست امسال نسبت به کل سال گذشته است، افزود: در شاخص سود عملیاتی ۱۰۶ درصد و در شاخص سود خالص ۱۱۱ درصد سود سال گذشته محقق گردید.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین با اشاره به این که روند رشد شاخص‌ها در صورت مالی سیتا متوقف نخواهد شد، توضیح داد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های موجود سیتا تلاش می‌کند علاوه بر حفظ روند رشدی که تا کنون در پیش گرفته به درصدها و ارقام مناسب‌تری دست یابد.

جمارانیان همچنین با اشاره به این‌که شرکت‌های دیگری به زود وارد بورس خواهد شد، گفت: در تلاش هستیم تا با ورود شرکت‌های غیر بورسی سیتا به بازار سرمایه علاوه بر عملیاتی ساختن هرچه بیشتر شفافیت اقتصادی، بر بهبود عملکرد شرکت‌ها تاثیر بگذاریم.

سیتا۲

منبع: رصداقتصادی

ارسال نظر