|
کدخبر: 126469

کدام نمادها بیشترین تاثیر مثبت را بر بورس گذاشتند؟

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۴۲هزارواحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۴۶هزار واحد قرار گرفت.

بورس کدام نمادها بیشترین تاثیر مثبت را بر بورس گذاشتند؟

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۶میلیارد و ۸۹۸میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۶هزار و ۹۳۶میلیارد تومان در بیش از یک‌میلیون و ۳۶۱هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۴۲هزار و ۷۱۹واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۴۶هزار و ۱۴۶واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس شد و در مقابل سایر اشخاص بورس انرژی، سرمایه‌گذاری شاهد و سرمایه‌گذاری سایپا با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبت را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۱۲۰۲واحد، کل (هم‌وزن) ۳۱۰۵واحد، قیمت (هم‌وزن) ۲۰۳۴واحد، آزاد شناور ۵۶۲۸۴واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۳۸۵۳۰ و ۵۷۱۴۹ واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۹۲۵میلیون ورقه به‌ارزش ۳هزار و ۸۴۱میلیارد تومان در ۵۸۸هزار و ۳۵۹نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۷۸واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۹۵۴واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، بیمه پاسارگاد و سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری صبا تامین، برق و انرژی پیوند گستر پارس، سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان و تولید برق عسلویه مپنا بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر