|
کدخبر: 125794

امکان حذف درخواست فروش سهام عدالت فراهم شد؟

«امکان حذف درخواست فروش سهام عدالت» برای سهامدارانی که با افت شش میلیون تومانی سهام دیگر مایل به فروش آن نیستند تصویب شد، این مصوبه از کی قابل اجراست؟

موضوع «حذف درخواست فروش سهام عدالت» در کمیته فنی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و سازمان بورس مطرح و تصویب شد.

محمود حسنلو، مدیر فنی سهام عدالت در این خصوص گفت: موضوع امکان حذف درخواست فروش سهام عدالت برای آن دسته از سهامدارانی که از فروش سهامشان منصرف شده‌اند در کمیته فنی مطرح و با آن موافقت شد.

به گفته وی، انجام کارهای اجرایی این موضوع حدود دو هفته زمان می‌برد تا جزییات و نحوه حذف درخواست مشخص شود.

چه کسانی می‌توانند درخواست فروش خود را حذف کنند؟

حسنلو در پاسخ به این سوال عنوان کرد: تمام تلاش ما بر این است که این امکان برای همه سهامداران فراهم شود و بیشترین جامعه هدف را داشته باشد، اما جزییات بیشتر آن پس از این که همکاران بررسی‌های فنی را انجام دادند مشخص می‌شود.

با افت شاخص بورس و بلوکی شدن سهام عدالت فرآیند کند فروش سهام کندتر شد تا جایی که درخواست‌های فروشی که از سوی سهامداران برای اغلب کارگزاری‌ها ارسال شده انجام نمی‌شود و در واقع تلنبار شده است.

ارزش برگه سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی در مرداد ماه تا ۲۰ میلیون تومان پیش رفت که ۳۰ درصد آن معادل شش میلیون تومان بود، اما حالا این برگه‌های سهام حدود ۱۴ میلیون تومان شده که ۳۰ درصد آن حدود ۴.۲ میلیون تومان است.

با این کاهش ارزش، احتمالا تعداد زیادی از سهامداران به دنبال این باشند که درخواست‌های فروش خود را لغو کنند تا با برگشت بازار و افزایش ارزش، این سهام را با قیمت بالاتری بفروشند. بنابراین با این کار هم از فشار فروش کاسته می‌شود و هم سهام با قیمت پایین فروخته نمی‌شود.

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر