|
کدخبر: 115068

ساعات معاملات بورس افزایش یافت

علی صحرائی مدیرعامل بازار بورس تهران در ارتباط با افزایش ساعات معاملات بازار سهام گفت: تا پایان هفته ساعت‌های معاملاتی تا ساعت ١٥ افزایش می‌کند.

بورس ساعات معاملات بورس افزایش یافت

علی صحرائی - مدیرعامل بورس تهران - در گفت‌وگو با برنامه رادیویی اظهار کرد: اوضاع بورس خوب است و مردم هم استقبال خوبی داشته اند؛ البته پول‌های خرد مردم جریانی متفاوت از نقدینگی را فراهم کرده و توسعه طرح‌های کشور هم کمک می‌کند.

او ادامه داد: مردم ما به واسطه شرایط فرهنگی علاقه مند هستند که مستقل باشند اما فردی که که دانشی هم ندارد وارد این فضًای بورسی می‌شود و چشم بسته عمل می‌کنند؛ همچنین دنباله رو دیگران می‌شود.

صحرائی گفت: مردم باید اطلاعات مالی داشته باشند و به متخصص این کار مراجعه کنند زیرا ورود مستقیم ممکن است ضرر و زیانی هم داشته باشد.

او یاداور شد: ویژگی بورس این است که شفافیت حداکثری دارد اما هیچ کس نمی‌تواند سرمایه گزاری در بورس را تضمین کند.

صحرائی بیان کرد: ما در افزایش سواد مالی مردم کارهای مختلفی را انجام دادیم؛ بورس تهران ٢٢ تالار منطقه‌ای دارد که قبلا از کرونا کلاس حضوری برای مردم برگزار می‌کردند اما درحال‌حاضر اطلاع رسانی به صورت پیامک شده است.

صحرائی تاکید کرد: سامانه معاملاتی بورس محصول کشور فرانسه است که در سال ٢٠١٦نصب شده و سال ٢٠١٨ به روز شده است اما دیگر خدمات جدیدی ارائه نشده است البته هر سامانه دیگری هم پاسخگو این تعداد کد سهام داری نیست.

او گفت: کشور ما مشتری محور است؛ درحال‌حاضر ١٠٨ کارگزاری و بیش از ٢٠٠٠ ایستگاه معاملاتی در کشور وجود دارد؛ همچنین تا پایان هفته ساعت‌های معاملاتی تا ساعت ١٥ افزایش می‌کند.

او اظهار کرد: ما برای رفع مشکلات بورسی جلسه هایی با دانشگاه‌های برتر کشور برگزار کردیم.

صحرایی خاتمه داد: مردم پس انداز خود راوارد بورس کنند نه اینکه اموال ضروری خود را بفروشند.

منبع: ايسنا
  • حسین ارسالی در

    کلنه سرمایه گزاری در متن بالا به صورت سرمایه گذاری صحیح است . چون واژه گزار از گزارش می آید ولی گذار به معنی گذاشتن است.

ارسال نظر