|
کدخبر: 113526

تکلیف فروشندگان سهام عدالت چیست؟

در آغاز دوره اجرای قانون سهام عدالت و واگذاری آن به مشمولان در اواسط دهه ۸۰، حدود ۵۰ میلیون نفر، سهام عدالت را دریافت کردند که ۲۰ میلیون نفر از این تعداد، جزو ۶ دهک پایین درآمدی محسوب می شدند.

بورس تکلیف فروشندگان سهام عدالت چیست؟

جدیدترین خبر درخصوص سهام عدالت، طرح جاماندگان این سهام بوده و مطابق با این طرح، اقشار کم‌درآمد جامعه در اولویت واگذاری سهام عدالت هستند که ۶ دهک جامعه را در برمی‌گیرد.

محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به طرح مجلس برای ساماندهی جاماندگان سهام عدالت به احتمال روند بررسی طرح ساماندهی جاماندگان سهام عدالت در جلسه علنی روز یکشنبه، یازدهم مرداد ماه اشاره کرد.

ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت در پایان معاملات هفته گذشته، با افت ۸۱۷ هزار و ۹۸۴ تومانی نسبت به هفته قبل به ۱۸ میلیون و ۸۱۶ هزار و ۵۶۴ تومان رسید. طبق آخرین آمارها، ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از مشمولان سهام عدالت، ۳۰ درصد از سهام خود را به فروش رسانده‌اند. همچنین مهدی نعمتی، عضو ستاد اطلاع‌رسانی آزادسازی سهام عدالت از قرارگیری۹۰۰ هزار نفر در فرآیند فروش سهام عدالت خبر داد.

بدین ترتیب ارزش ۳۰ درصد سهام عدالت قابل فروش، به حدود ۵ میلیون و ۶۴۱ هزار تومان رسیده است. در صورت آزادسازی ۳۰ درصد دوم سهام عدالت، ارزش ۶۰ درصد سهام عدالت قابل فروش به محدوده ۱۱ میلیون تومان خواهد رسید.

همانطور که در دیگر گزارش‌های مربوط به سهام عدالت اشاره شد، در هفته‌های اخیر بسیاری از سهامداران، نارضایتی خود را از تاخیر در زمان دریافت وجه حاصل از فروش سهام عدالت اعلام کرده‌اند و میتوان گفت پاسخ درستی را از بانک‌ها و کارگزاری‌ها دریافت نمی‌کنند.

افرادی که روش مستقیم را در آزاد‌سازی سهام عدالت انتخاب کرده‌اند، پس از عید غدیر می‌توانند علاوه بر ۳۰ درصد قبلی، ۳۰ درصد دیگر و در مجموع ۶۰ درصد از سهام عدالت خود را به فروش برسانند. این در حالی است که هنوز مشکلات سهامداران درخصوص فروش ۳۰ درصد از سهام رفع نشده است و آزادسازی ۶۰ درصد سهام عدالت، موانع و مشکلات بیشتری را ایجاد خواهد کرد.

بسیاری از مشمولان سهام عدالت به دلیل نیاز ضروری به وجه حاصل از فروش سهام خود، انتظار دریافت پول را پس از مدت کوتاهی دارند. این در حالی است که برخی از سهامداران پس از گذشت یک یا دو ماه از ثبت سفارش، وجه خود را دریافت می‌کنند.

بدیهی است همچنان روند درست و کاملی برای آزادسازی سهام عدالت درنظر گرفته نشده است و لزوم اجرای طرحی کارآمد برای آزادسازی ۶۰ درصد از این سهام از سوی دولت، ستاد آزادسازی سهام عدالت و دیگر نهادهای مرتبط احساس می‌شود.

منبع: اقتصاد آنلاین
 • پارسا ارسالی در

  بانک پارسیان چرا بعدازدوماه پول فروش سهام راقطره چکانی میدهید ما دیگه خسته شدیم ارزش سهام۳۰درصد۶میلیون است حداقل ۴میلیون بدهیدبقیه اش برای خودتون

  • بانک ملت ارسالی در

   سلام بانک ملت بعد از ۵۰ روز یه ۱۰۰ هزار و یه ۴۰ هزار واریز کرده برام خداوکیلی خجالت بکشید بسه دیگه

 • بانک مسکن ارسالی در

  بانک مسکن خدا ازت نگذره ک با واریزی هات انگار داری صدقه میدی،اخه واسه سهام یه تومنی از بیست خرداد تا الان طی دو مرحله باید فقط صدهزار تومن واریز کنی؟خجالت بکش

  • کمال نصیری نژاد ارسالی در

   بانک مسکن خوابش برده.همه بانکاتسویه کردندمسکن داره پول چیپس وپاک میریزم برای بچه هامون..65روزشدبانک مسکن..خسته شدیم واریزکن پول سهام ملت و....

 • موسوی ارسالی در

  بانک سپه لطفا بقیه پول فروش سی درصد سهام بنده رو واریز کن خدارو خوش نمیاد بخدا ماها گرفتاریم

 • موسوی ارسالی در

  بانک سپه من از دهم خرداد اقدام ب فروش سی درصد سهام کردم همش دو و نهصد برام واریز کرده ن مشکل شبا دارم ن شماره تلفن تورو خدا پیگیر باشین خدا ازتون نگذره اگه بخوایی ماها رو اذیت کنین

 • آناهیتا ارسالی در

  بانک سپه برای منم کلا 270تومن واریز کرده خواهشا پیگیری کنید

 • ناشناس ارسالی در

  خبر گزاری محترم اصلا به نظرات ملت نگاه میکنید/خوب به جای دادن این مبالغ خیالی به عنوان یک رسانه پی گیر مطالب خواننده ها و ملت نیستید/خوب هیچ کسی تا الان بعد چند ماه نصف این مبالغ را هم دریافت نکرده به جای این تیتر های سراب گونه یه مسول پیدا کن سوال کنید چه خبره در اشفته بازار شام سهام عدالت

 • ناشناس ارسالی در

  آگاه بعد دوماه زدی خطا تو این مملکت یکی نیست به این اگاه بگه سر مردم چه بلایی در میاری آگاه به مردم جواب بده آقای سرافراز بیت رهبری شکایت میکنیم ها جواب بده

 • ʝ.a ارسالی در

  سلام لطفا پبگیری کنید کارگزارسپه همش ۲۷۰واریست کرده برام مگه نفروخته پس چراکامل واریس نمیکنه

ارسال نظر