|
کدخبر: 182908

آغاز پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی به این افراد

معاون مسکن روستایی گفت: تسهیلات نوسازی واحد‌ها برای سال ۱۴۰۰ در سه ماه اول امسال تصویب و ابلاغ شده که به زودی پرداخت آن آغاز می‌شود.

بانک و بیمه آغاز پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی به این افراد

 عزیزالله مهدیان معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفت و گویی، با بیان اینکه طرح نوسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی را به شدت دنبال می‌کنیم، گفت: با افزایش میزان تسهیلات مسکن روستایی از ۵۰ میلیون تومان به ۱۰۰ میلیون تومان، شاهد افزایش و مقاوم سازی تعداد بسیار زیادی از روستا‌ها در کشور هستیم.

او ادامه داد: اجرای چنین اقداماتی کمک بزرگی به بحث نوسازی در سطح کشور بود و افزایش میزان تسهیلات مسکن روستایی از ۵۰ میلیون تومان به ۱۰۰ میلیون تومان هم کمک بسیار بزرگی در این حوزه به شمار می‌رود.

مهدیان یادآور شد: امسال از ابتدای سال تاکنون یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان برای نوسازی و اجرای این پروژه‌ها پرداخت شده و در سال گذشته هم یک هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان برای این پروژه‌ها پرداخت شده است.

معاون مسکن روستایی اظهار کرد: بخش عمده‌ای از اعتباری که لازم داریم برای اتمام این پروژه‌ها به صورت کامل پرداخت شده و منابع آن کاملا تامین شده است و همچنین پرداخت تسهیلات بلا عوض هم به ۱۲۰ هزار واحد ابلاغ شده است.

تصویب تسهیلات مسکن روستایی در سه ماه ابتدایی امسال

مهدیان اظهار کرد: تسهیلات نوسازی واحد‌ها برای سال ۱۴۰۰ در سه ماه اول امسال تصویب و ابلاغ شده است، این در حالی است که در سال‌های گذشته در نیمه دوم و پایان هر سال این تسهیلات ابلاغ می‌شد.

مهدیان بیان کرد: طبق قانون سالانه باید ۱۵ درصد افزایش سقف تسهیلات داشته باشیم و این قانون در سال‌های گذشته اجرا می‌شد، ولی امسال به دلیل تورم و گرانی، سقف افزایش تسهیلات به ۱۰۰ میلیون تومان رسید و بر این اساس حدود ۵۰ درصد افزایش یافت.

معاون مسکن روستایی در خصوص ابلاغیه پرداخت این تسهیلات اظهار کرد: بانک‌ها قول دادند که تا پایان هفته به استان‌ها ابلاغ کنند و هم اکنون به بانک مرکزی و بانک‌های عامل این موضوع ابلاغ شده و به زودی به بانک‌های استان‌ها هم ابلاغ می‌شود.

او یاد آور شد: کسی که تاکنون تسهیلات را دریافت نکرده و قرارداد با بانک‌ها برای دریافت تسهیلات منعقد نکرده باشد، می‌تواند از این تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی استفاده کند.

معاون مسکن روستایی اظهار کرد: میزان استقبال از این تسهیلات بسیار بالا است، به طوری که در برخی از استان‌ها بیش از ۱۵۰۰ نفر برای دریافت این تسهیلات صف بسته‌اند و اگرچه مبلغ قابل توجهی نیست، اما برای روستاییان بسیار می‌تواند موثر باشد.

او تاکید کرد: برای نوسازی واحد‌های روستا‌ها می‌توان از این تسهیلات استفاده کرد و یک واحد ۷۵ متری به خوبی نوسازی می‌شود.

مهدیان در پایان گفت: برای مسکن محرومان از محل حساب ۱۰۰ امام نقشه ساختمانی و نظارت‌ها تامین می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
  • مهدی ارسالی در

    بنیاددر استان مرکزی با جایگزینی ساخت به جای دادن زمین
    خود عامل افزایش قیمت سرسام آور زمین وخانه در روستاها شد

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...