|
کدخبر: 153047

بیت کوین گران شد (۹۹/۱۱/۲۱)

خبر سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری تسلا در بیت کوین باعث شد ارزش این ارز مجازی رکورد زده و از ۴۴ هزار دلار فراتر رود.

بانک و بیمه بیت کوین گران شد (۹۹/۱۱/۲۱)

بزرگترین ارز مجازی دنیا در روز دوشنبه به دنبال انتشار این خبر که تسلا ۱.۵ میلیارد دلار در این سرمایه مجازی سرمایه‌گذاری کرده و آن را به عنوان یک شیوه پرداخت قبول می‌کند، از ۴۴ هزار دلار گذشت.

 ارزش بیت کوین ۱۵ درصد افزایش یافته و به ۴۴۱۴۱ دلار رسیده است. این ارز مجازی در ساعت ۰۴: ۱۵به وقت گرینویچ ۴۳۷۵۶ دلار معامله شد.

تسلا، شرکت امریکایی سازنده خودروهای الکتریکی در روز دوشنبه اعلام کرد ۱.۵ میلیارد دلار بیت‌کوین خریداری کرده است و احتمالاً در آینده نزدیک این ارز مجازی را به عنوان یک شیوه پرداخت قبول می‌کند.

 به این ترتیب، تسلا نخستین خودروساز بزرگ است که بیت کوین را به عنوان یک شیوه پرداخت می‌پذیرد. این شرکت اعلام کرد دلیل خرید بیت کوین به‌دست آوردن انعطاف‌پذیری بیشتر جهت متنوع کردن و به حداکثر رساندن سود نقدینگی آن بوده است.

الون ماسک، موسس تسلا، اخیراً گفته بود درست است که دیر رسیده ولی حالا یکی از حامیان ارز دیجیتال بیت کوین است: «من باید هشت سال پیش بیت کوین می‌خریدم. درحال‌حاضر فکر می‌کنم بیت کوین چیز خوبی است و یکی از حامیان آن هستم».

سهام تسلا دو درصد افزایش یافت. این شرکت به سرمایه‌گذاران در مورد بی‌ثباتی قیمت‌ بیت‌کوین هشدار داده است.

دوست داران بیت کوین این سرمایه دیجیتال را محافظی در برابر تورم می‌دانند چون این نگرانی وجود دارد که بسته کمکی ۱.۹۲ تریلیون دلاری بایدن اقتصاد را با چالش بیشتری مواجه کند.

بیل میلر، سرمایه‌گذار مشهور امریکایی، طرح خود برای سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیون دلاری در بیت کوین پرده برداشته است.

 تحلیلگران عقیده دارند یکی از دلایل رشد ارزهای مجازی توجه شخصیت‌های معروف مثل الون ماسک به آن بوده است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر