|
کدخبر: 82291

در جلسه امروز سران قوا انجام شد؛

بررسی راه‌های گسترش مبادلات ارزی و تجاری

چهل و پنجمین جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی روز شنبه به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری و با حضور روسای قوای مقننه و قضاییه و دیگر اعضای شورا تشکیل شد.

گسترش نیوز: در این جلسه مهم‌ترین مسائل و تحولات اقتصادی کشور و مناسبات اقتصادی بین‌المللی و تحلیل مقایسه‌ای شاخص‌های اقتصادی کشورهای منطقه، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در جلسه امروز شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی، رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی از اقدامات دولت در رسیدگی به خسارات ناشی از سیل در امسال در استانهای کشور ارائه نمود. بر اساس این گزارش، در پی وقوع سیل در استانهای مختلف کشور، در فروردین ماه امسال، تاکنون بیست هزار میلیارد تومان بابت خسارات وارده به صورت بلاعوض و تسهیلات و همچنین بازسازی زیرساخت‌ها پرداخت شده است.

براساس این گزارش، در سیل اخیر در سه استان سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان، به ۲۷.۵۰۰ واحد مسکونی خسارت وارد شده است که با تصویب هیات دولت، مبلغ ۱.۶۳۵ میلیارد تومان به مردم پرداخت خواهد شد. خسارات بخش‌های کشاورزی و صنعت و زیرساخت‌ها نیز در دست بررسی و اقدام است.

در این جلسه همچنین رئیس کل بانک مرکزی نیز گزارشی از اقدامات انجام شده در زمینه درآمدهای ارزی کشور و تأمین کالاهای مورد نیاز را ارائه نمود و راهکارهای گسترش مناسبات ارزی و تجاری مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین گزارش روند بلندمدت سرمایه‌گذاری و تحولات تولید ناخالص ملی در کشور، و لازمه‌های تقویت سرمایه‌گذاری ارائه شد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر