|

بخوانید :

کدخبر: 282003

گزارش اختصاصی گسترش نیوز؛

ریزش در شاخص کل بورس / خودرویی ها صعودی بودند + نقشه بازار

بورس در معاملات ۲۶ آذر ماه ۱۴۰۱ با ریزش ۲۸۴۰ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۱ میلیون و ۴۶۹ هزار و ۹۱۹ واحدی قرار گرفت.

اقتصاد ریزش در شاخص کل بورس / خودرویی ها صعودی بودند + نقشه بازار

بورس بعد از دوره‌ای تقریبا طولانی که روندی نزولی داشت، به تعادل نسبی رسیده است. قبل از آن اکثر سهامداران بابت ضرر و زیان ادامه دار این بازار شکایت داشتند. برخی از مردم بر این باورند، سرمایه وارد شده به بورس باید سودآور باشد اما این انتظار کاملا دور از منطق است. بر همین اساس به افراد توصیه می‌شود، قبل از ورود به بازارهای مالی نسبت به ضرر و زیان احتمالی در بازار اطلاعات لازم را کسب نمایند و بعد با نگاهی باز و دور اندیش وارد بورس شوند.

بورس معاملات اولین روز هفته را با ریزش نسبی آغاز کرد در ادامه این حجم از ریزش افزایش یافت، طوریکه در میانه بازار به صعود ۱۰ هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی فولاد، شپنا، فملی، کگل، فارس، وبملت و شستا با تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس در ۲۶ آذر ۱۴۰۱

نقشه-بازار

 
شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با افزایش نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند رشد بیشتر شد تا با صعود ۳۶۷۵ واحدی به ۴۳۳ هزار و ۷۶۳ واحدی رضایت دهد.

شاخص-کل

 
در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با صعود بیش از ۱۸ هزار واحدی به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۵۴,۵۰۴,۸۱۵.۷۲۸ میلیارد ریال، ارزش معاملات  ۶۱,۷۰۲.۵۴۰ میلیارد ریال و حجم معاملات ۹.۹۵۰ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل بورس در معاملات امروز بپاس، دماوند، فرابورس، تجلی،شاوان، فغدیر و شگویا هستند.

نمادهای-بورسی

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...