|

بخوانید :

کدخبر: 279785

گزارش اختصاصی گسترش نیوز؛

پایان هفته خوش برای بورس بازارن / بانکی ها گل کاشتند!

بورس در معاملات ۲ آذر ماه ۱۴۰۱ با رشد ۲۵۳۳ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۱ میلیون و ۴۱۰ هزار و ۱۸۸ واحدی قرار گرفت.

اقتصاد پایان هفته خوش برای بورس بازارن / بانکی ها گل کاشتند!

براساس گمانه زنی‌ها حدود ۷۰ درصد بی‌اعتمادی سهامداران به بورس حاصل بلاتکلیفی موضوعات سیاسی کشور در مورد نتیجه مذاکرات و بلاتکلیفی برجام است و شاید بتوان گفت ۳۰ درصد آن حاصل مدیریت اشتباه مسئولان در این بازار است.

بورس معاملات آخرین روز هفته را با صعود آغاز کرد و در ادامه این حجم از رشد افزایش یافت، طوریکه در میانه بازار به صعود ۱ هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی وبانک، وبملت، حکشتی، فولاد، خساپا و وتجارت با تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با صعود نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند رشد بیشتر شد تا با رشد ۱۸۱۶ واحدی به ۴۰۷ هزار و ۳۰۲ واحد رضایت دهد.

شاخص-کل

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با ریزش بیش از ۲ هزار واحدی به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۵۲,۱۸۰,۴۶۳.۳۵۶ میلیارد ریال، ارزش معاملات  ۳۶,۰۳۶.۳۹۳ میلیارد ریال و حجم معاملات ۷.۱۶۹ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل بورس در معاملات امروز آریا، غصینو، خدیزل، بمپنا، خدیزل، ددانا، دی و هجرت هستند.

نمادهای-بورسی

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...