|

بخوانید :

کدخبر: 270726

بازار نفت بالاخره آرام شد

قیمت نفت خام تمام عایدی که از اوایل حمله به اوکراین به دست آورده بود از دست داد افزایش تحریم ها علیه بزرگترین صادرکننده انرژی جهان هم مانع از کاهش قیمت نفت نشد.

داده های آمریکا در مورد میزان ذخایر نفتی و تولید نشان میدهد که شرایط سخت و انقباضی عرضه کمتر شده، جریان در یک خط لوله کلیدی اروپایی نیز دوباره برقرار شد به همین دلیل قیمت نفت کاهش  پیدا کرده است.

روز چهارشنبه قیمت نفت افزایش پیدا کرده بود اما پس انتشار گزارش تورم آمریکا که کمتر از انتظار بود  قیمت نفت کاهشی شد، نفت وست تگزاس اینترمیدیت در معاملات اولیه آسیا تا ۹۱ دلار کاهش یافت. ارقام دولت ایالات متحده نشان می دهد که با افزایش تولیدات محلی ذخایر به بیشترین حد از ماه دسامبر رسیده است‌.علاوه بر این عرضه نفت خام روسیه از طریق شاخه جنوبی خط لوله دروژبا از روسیه به اروپای مرکزی با حل اختلافات پرداخت از سر گرفته  شد.

تورم در جهان به خاطر مشکلات زنجیره عرضه و جنگ روسیه و اوکراین افزایش یافته است به همین دلیل دولت ها اقدام به اعمال سیاست‌های انقباضی و افزایش نرخ بهره کردند تا تورم را کاهش دهند و در این شرایط، معامله گران کاهش روند رشد اقتصادی را برای سال جاری پیش بینی میکنند.  نفت خام در اوایل این ماه به پایین ترین حد خود در شش ماه گذشته سقوط کرد که ناشی از چشم انداز کاهشی رشد اقتصاد جهانی است.

این افت قیمت تمام عایدی که نفت خام از اوایل حمله به اوکراین به دست آورده بود را از بین برد.  افزایش تحریم ها علیه بزرگترین صادرکننده انرژی جهان هم مانع از کاهش قیمت نفت نشد.

برای روز پنج شنبه سرمایه گذاران از چشم انداز آژانس انرژی بین الملل و اوپک مطلع شدند، اکثر تحلیلگران برای نفت  روند نزولی  تا فصل زمستان را پیش بینی می کنند، یکی از دلایلی که روند کاهشی قیمت نفت برای آینده را تایید میکند، کاهش اسپرد های زمانی کلیدی است اسپرد فوری نفت وست تگزاس اینترمیدیت  که تفاوت بین دو مورد از نزدیک ترین قرارداد ها را اندازه گیری میکند نشان می دهد که اسپرد فوری از ۲.۸۸ دلار  در ماه گذشته به ۷۰ سنت در این ماه کاهش یافته است.

 

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...