|

بخوانید :

کدخبر: 258329

تیره روزی های نرخ طلا ادامه دارد؟

به نظر می‌رسد تیره روزی‌های قیمتی طلا ادامه دارد. طلا معاملات هفته را با کاهش بسیار شدیدی آغاز کرد و تا مرز ۱۸۶۰ دلار پایین آمد.

اقتصاد تیره روزی های نرخ طلا ادامه دارد؟

قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی در نخستین روز از بازگشایی معاملات بازارهای جهانی تا میانه روز نزدیک به ۲ درصد کاهش نرخ داشت. در حالی که طلا در ماه آوریل نزدیک به ۲ درصد از ارزش خود را از دست داده بود، در ماه می‌که هنوز ۲ روز از آن می‌گذرد بازدهی ماهانه طلا نزدیک به منفی ۲ درصد شده است.

در حالی طلا با این کاهش نرخ کار خود را آغاز کرده بود، که نظرسنجی درباره پیش‌بینی نرخ طلا در کوتاه مدت نیز نشان می‌داد که اجماع تحلیل گران و معامله گران درباره بازگشت طلا با محدوده‌های بالاتر قیمتی کم رنگ تر شده است. مهم‌ترین عامل ریزش ادامه دار نرخ طلا مخابره شدن سیگنال هایی مبنی بر شدت اقدامات انقباضی فدرال رزرو در نشست ماه جاری و ماه‌های آینده است. موضوعی که از سوی دیگر سبب شده است تا شاخص دلار و نرخ سود اوراق قرضه در امریکا روندی صعودی داشته باشند و رکوردهای چندین ساله را بشکنند. همه این عوامل فشار نزولی مضاعفی بر نرخ طلا آورده است.

نشست کمیته بازار باز فدرال رزرو که قرار است از همین هفته آغاز شود و در انتها تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره در ماه می‌نیز در این نشست تعیین شود، مهم‌ترین اتفاقی است که چشم بازار طلا و البته دیگر بازارها به آن دوخته شده است. درحال‌حاضر اکثریت غریب به اتفاق بازارها قیمت‌های خود را با افزایش نیم درصدی نرخ بهره در نشست هفته جاری منطبق کرده‌اند.

 

منبع: اکو ایران

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...