|
کدخبر: 147780

اتفاق کم سابقه در بازار ارز!

قیمت دلار امروز در آخرین روز هفته با کاهش قابل توجه روبرو شد و کانال خود را عوض کرد.

اقتصاد اتفاق کم سابقه در بازار ارز!

از ساعات ابتدایی صبح قیمت دلار روند کاهشی را تجربه کرده است به طوری که تا ساعت میانی هر روز یعنی ظهر چهارمین نرخ ارز صرافی ملی اعلام شد.

 به این ترتیب قیمت دلار با تغییر کانال مواجه گردید و هر دلار آمریکا حالا به قیمت ۲۳ هزار و ۹۵۰ تومان در صرافی های بانکی فروخته می شود. دلار پیش از این مقاومت سختی را در کانال ۲۴ هزار تومان از خود به نمایش گذاشت و بسیاری از معامله گران این قیمت را محدوده سخت قیمتی برای عبور دلار ارزیابی کردند.

این در حالی است که نرخ خرید دلار از مردم توسط صرافی ها ۲۳ هزار و ۳۵۰ تومان اعلام شده است. طی روزهای قبل همواره بانک مرکزی قیمت خرید دلار از مردم را در فاصله هزار تومانی از قیمت فروش نگه می‌داشت اما به نظر می‌رسد تغییر این مکانیزم نشانه آن باشد که قیمت دلار در کانال ۲۳ هزار تومان، قرار است با نوسان محدودتری روبرو شود.

در شرایط فعلی فاصله نرخ خرید و فروش دلار به حدود ۶۰۰ تومان رسیده است. در عین حال قیمت هر یورو نیز با تغییر کانال به کانال ۲۹ هزار تومان ورود کرد و هر دلار ۲۹ هزار و ۲۵۰ تومان فروخته می‌شود. نرخ خرید اسکناس یورو از مردم ۲۸ هزار و ۵۶۰ تومان گزارش شده است که فاصله‌ای کمتر از هزار تومان را داراست. صرافان می‌گویند و روند کنونی ریزش قیمت‌ها در بازار ارز سبب شده است بسیاری از خریداران دست از خرید بردارند و به امید کاهش بیشتر قیمت‌ها باشند با این حال آنها پیش‌بینی می‌کنند محدوده نوسان در کانال ۲۳ هزار تومان قرار گیرند.

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...