کدخبر: 138058

کاهش ادامه دار قیمت طلا

قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از افت بهای طلای جهانی در روز جمعه و افت نرخ ارز، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به ده میلیون و ۷۵۱ هزار تومان رسید.

اقتصاد کاهش ادامه دار قیمت طلا

با تقویت امید در مورد واکسن ویروس کرونا و بروز یک بهبود در رشد اقتصادی که تقاضا برای دارایی امنی نظیر طلا را کاهش می‌دهد، قیمت این فلز گران‌بها در معاملات روز جمعه کاهش یافت و در مسیر بدترین عملکرد هفتگی در ۲ ماه گذشته قرار گرفت.

به گزارش فارس، هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۹.۳۸ دلار کاهش ۱۸۰۶.۴۲ دلار فروخته شد. تاکنون این فلز گران‌بها طی هفته گذشته ۳.۴ درصد از ارزش خود را از دست داده است که بیشترین افزایش هفتگی از ۲۵ سپتامبر به شمار می‌رود.

میشائیل هوسون، تحلیلگر ارشد بازارهای سی‌ام‌سی انگلیس گفت: «شکست سطح مقاومت طلا به زیر ۱۸۰۰ دلار در هر اونس، درصورتی که احساس حاکم بر بازار همچنان در مورد واکسن مثبت باشد و تقاضا برای طلا را کاهش دهد، می‌تواند قیمت آن را به سمت ۱۷۶۰ دلار نیز پیش ببرد.»

همچنین ارزش دلار نیز کاهش یافته که مانع از کاهش های بیشتر قیمت طلا شده است.

طلا از ابتدای سال جاری میلادی ۱۹ درصد افزایش ارزش را ثبت کرده است.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز ‌شنبه ۸ آذر ساعت ۱۹، با ۱۱ تومان کاهش نسبت به روز گذشته ۲۴،۷۴۶ تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز ‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۴ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز ‌شنبه ۸ آذر ساعت ۱۹، با ۸ تومان کاهش نسبت به روز گذشته ۲۹،۵۴۲ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۲۹ هزار و ۵۰۰ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۸ هزار و ۳۰۰ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم ده میلیون و ۲۹۸ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید ده میلیون و ۷۵۱ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به روز گذشته کاهش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۳۵ هزار و ۲۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۵ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۳ میلیون و ۹۳۰ هزار تومان و دو میلیون و ۳۴۰ هزار تومان است.

  • ناشناس ارسالی در

    بانک مرکزی به دستور روحانی اجازه نمی دهد قیمت طلا وارز پایین بیاید

ارسال نظر