|
کدخبر: 128147

قیمت جهانی طلا امروز (۹۹/۰۷/۲۱)

در حالی که ارزش دلار اندکی تقویت شده و مذاکرات بر سر بسته محرک مالی جدید دولت امریکا با اختلاف مواجه شده است، نرخ طلا روز دوشنبه شاهد کاهش بود.

اقتصاد قیمت جهانی طلا امروز (۹۹/۰۷/۲۱)

در حالی که ارزش دلار اندکی تقویت شده و مذاکرات بر سر بسته محرک مالی جدید دولت امریکا با اختلاف مواجه شده است، نرخ طلا روز دوشنبه شاهد کاهش بود. این در حالی است که نرخ فلز زرد اوایل امروز به بالاترین رقم ۳ هفته اخیر رسیده بود.

بر اساس این گزارش، نرخ هر اونس طلا امروز با ۰.۱۸ درصد کاهش به ۱۹۲۶ دلار و ۹۴ سنت رسید. اوایل امروز نرخ طلا به بالاترین رقم از ۲۱ سپتامبر یعنی ۱۹۳۲ دلار و ۹۶ سنت رسیده بود.

قیمت طلا در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر با ۰.۳۴ درصد رشد به ۱۹۳۲ دلار و ۷۰ سنت رسید.

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی امروز با ۰.۱ درصد رشد مواجه بود و سبب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می‌کنند.

دولت ترامپ روز یکشنبه از کنگره خواست تا از محل اعتبار باقی مانده از یک برنامه اعطای وام به کسب و کارهای کوچک، یک بسته محرک مالی کوچک را به تصویب برساند. این پیشنهاد در حالی ارائه شده که مذاکرات بر سر یک بسته مالی جامع تر با مقاومت روبه‌رو شده است.

ترامپ دیروز گفت، بیماری کرونایش به طور کامل بهبود یافته و دیگر ناقل ویروس به دیگران نیست.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس به امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه گفته انگلیس همه راه‌های ممکن برای انعقاد یک توافق تجاری با اتحادیه اروپا را برسی خواهد کرد، اما باید طی روزهای آینده، پیشرفت هایی در برطرف کردن موانع کلیدی میان طرفین به‌دست آید.

هفته گذشته برای نخستین بار از اواسط ماه اوت، طلای فیزیکی در بازار هفته گرانتر از طلای کاغذی به فروش رسید. در آستانه جشنواره‌های سنتی تقاضا برای خرید طلا در هند افزایش یافته است.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر