|
کدخبر: 128119

قیمت دلار امروز به کدام سمت می‌رود؟ (۹۹/۰۷/۲۱)

در ابتدای روز یکشنبه قیمت دلار به بالای ۳۱ هزار تومان رفت و در اواسط روز به نزدیکی ۳۱ هزار و ۷۰۰ تومان نیز رسید. اما امروز قیمت دلار چه روندی را در پیش خواهد گرفت؟

در ابتدای روز یکشنبه قیمت دلار به بالای ۳۱ هزار تومان رفت و در اواسط روز به نزدیکی ۳۱ هزار و ۷۰۰ تومان نیز رسید. در صرافی ملی نیز بهای دلار به رقم ۳۱ هزار و ۱۵۰ تومان رسید.

از امروز قرار است بانک‌مرکزی به صورت روزانه ۵۰ میلیون دلار به بازار عرضه کند. از سوی دیگر بانک‌مرکزی اجازه داده که از امروز سقف خرید بانک‌ها و صرافی‌ها در بازار متشکل ارزی به ۵۰۰ هزار دلار افزایش پیدا کند. این دو اتفاق می‌تواند از التهابات بازار ارز کم کند.

علاوه بر این، رئیس کل بانک مرکزی صبح امروز برای مذاکره با مقامات بانکی و اقتصادی عراق در رأس یک هیات بانکی و تجاری عازم بغداد شد. این سفر در حالیست هفته گذشته سخنگوی دولت و رئیس‌جمهوری از تلاش‌های جدید برای آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده در کشورهای دیگر خبر داده بودند.

 خبر افزایش عرضه ارز کافی بود که معامله‌گران دلار تغییر موقعیت دهند و روند ارز نزولی شود.

روز گذشته کامران ندری، کارشناس امور بانکی، علت افزایش قیمت ارز را به تحریم بانک‌ها و موسسات ایرانی مرتبط دانسته و گفته بود: خبر این موضوع آثار روانی خود را به سرعت گذاشته است اما این که در عمل چه اندازه برای بازار ارز مشکل‌ساز خواهد بود هنوز مشخص نیست.

آیا امروز بازار ارز روندی متفاوت نسبت به دیروز در پیش خواهد گرفت؟

 

منبع: اقتصادنیوز
  • Bahman ارسالی در

    بانک مرکزی گوه خورده دلار که مطمئنن سعودی / تومان ایرانی پایین دولت تا الان فقط یارانه رو کنترل کرده بقیه چیزا عین خودش وله

ارسال نظر