|
کدخبر: 118343

قیمت جهانی نفت (۹۹/۰۶/۰۴)

در حالی که تجار در حال بررسی تاثیرات کاهش قابل توجه تولید نفت در خلیج مکزیک به دلیل وقوع دو طوفان مارکو و لورا هستند و در شرایطی که موارد ابتلا به ویروس کرونا در آسیا و اروپا رو به افزایش گذاشته است، قیمت نفت امروز شاهد نوسان بود.

اقتصاد قیمت جهانی نفت (۹۹/۰۶/۰۴)

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۴ سنت معادل ۰.۳۱ درصد افزایش به ۴۵ دلار و ۲۷ سنت رسید. قیمت نفت خام امریکا برای تحویل در ماه اکتبر با ۵ سنت معادل ۰.۱۲ درصد کاهش به ۴۲ دلار و ۵۷ سنت رسید.

استفن اینز تحلیلگر موسسه آکسی کورپ در این باره گفت: «جهش در تعداد سکوهای حفاری در امریکا طی هفته گذشته و آمارهای پر افت و خیز از میزان ابتلا به کرونا، این هفته تاثیر منفی ناچیزی بر بازار نفت گذاشته است. زیرا وقوع ۲ طوفان و اختلال در تولید نفت خام امریکا موجب تقلیل تاثیرات عوامل کاهنده قیمت نفت شده است.»

روز دوشنبه و پس از تعطیلی ۸۲ درصد از فعالیت‌های فراساحلی تولید نفت، شرکت‌های انرژی اقدام به کاهش تولید در پالایشگاه‌های نفتی مناطق ساحلی خلیج مکزیک کردند.

بر اساس برآوردها تولید بیش از ۱.۵ میلیون بشکه نفت در مناطقفراساحلی خلیج مکزیک متوقف شده که حدود ۱۴ درصد کل تولید نفت امریکا به شمار می‌رود.

یک کارشناس ارشد بیماری‌های واگیردار دولت امریکا روز دوشنبه هشدار داد که عجله در تولید واکسن مقابله با کرونا می‌تواند آزمایش‌های بالینی در حال انجام بر روی واکسن‌های کاندیدای تولید نهایی را تضعیف کند.

در روزهای اخیر تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در اروپا رو به افزایش بوده و نخستین مورد مستند ابتلای مجدد به کرونا در انسان در هنگ کنگ گزارش شده است.

روز سه شنبه مذاکره‌کنندگان ارشد تجاری امریکا و چین در تمای تلفنی بر سر ادامه اجرای فاز نخست توافق تجاری به توافق رسیدند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر