|
کدخبر: 114449

حذف دفترچه های بیمه مشروط شد

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بیمه سلامت، گفت: تا زمان تکمیل اجرای پروژه نسخه الکترونیکی، دفترچه بیمه حذف نشده و تنها میزان استفاده از آن کاهش پیدا می‌کند.

اقتصاد حذف دفترچه های بیمه مشروط شد

محمد هاشمی درخصوص زمان حذف دفترچه بیمه در سازمان بیمه سلامت، اظهار داشت: زمان تعیین شده برای این مسئله آذر ماه است و امیدواریم تا آن زمان فرآیند نسخه الکترونیکی به سرانجام رسد، در حقیقت آذرماه زمانی است که رئیس‌جمهوری تعیین کرده است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس دستور رئیس‌جمهوری درخصوص زمان حذف دفترچه عمل می‌شود، افزود: درباره نحوه حضور بیماران در مطب‌ها باید گفت دفترچه حذف نشده و تنها ضرورت نوشتن نسخه بر روی کاغذ حذف شده است، زیرا باید به گونه‌ای عمل کرد که تا اجرای کامل این پروژه نگرانی ایجاد نشود. بنابراین دفترچه همچنان در اختیار مردم قرار دارد، اما استفاده از آن کمتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه با فراهم شدن نسخه الکترونیک، مردم با در دست داشتن کارت ملی نیز می‌توانند حتی بدون دفترچه به مراکز طرف قرارداد مراجعه کنند، تصریح کرد: در این شرایط نیز بیمار می‌تواند به راحتی سرویس مورد نظر را از پزشک و یا موسسه طرف قرارداد دریافت کند.

هاشمی با تاکید بر اینکه فرآیند آموزش به پزشکان درباره نسخه نویسی الکترونیک انجام می‌شود، اظهارکرد: استفاده از دفترچه به صورت فیزیکی ادامه داشته و تنها میزان استفاده از آن کاهش پیدا خواهد کرد، لذا فرآیند صدور دفترچه وجود داشته و مشکلی در این باره متوجه فردی نخواهد بود.

منبع: ايسنا

ارسال نظر