|
کدخبر: 113034

قیمت جهانی طلا (۹۹/۰۵/۰۸)

در حالی که نگرانی‌ها از افزایش موارد ابتلا به کرونا و احتمال افزایش نرخ تورم به دلیل اقدامات محرک اقتصادی موجب تقویت اشتها برای سرمایه‌گذاری در بازار طلا شده، قیمت طلا در بالای رقم ۱۹۵۰ دلار تثبیت شده است.

اقتصاد قیمت جهانی طلا (۹۹/۰۵/۰۸)

در حالی که نگرانی‌ها از افزایش موارد ابتلا به کرونا و احتمال اقفزایش نرخ تورم به دلیل اقدامات محرک اقتصادی موجب تقویت اشتها برای سرمایه‌گذاری در بازار طلا شده، قیمت طلا در بالای رقم ۱۹۵۰ دلار تثبیت شده است. اما در عین حال سرمایه‌گذاران منتظر نتیجه نشست فدرال رزرو امریکا در اواخر امروز هستند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۴ درصد افت به ۱۹۵۳ دلار و ۷۷ سنت رسید. روز سه شنبه قیمت فلز زرد ابتدا به بالاترین رقم تاریخ خود یعنی ۱۹۸۰ دلار و ۵۷ سنت رسید، اما بعدا به دلیل برداشت سود سرمایه‌گذاران و تقویت نسبی ارزش دلار شاهد افت بود. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز و برای تحویل در ماه دسامبر با ۰.۱۶ درصد رشد به ۱۹۶۷ دلار رسید.

آمارهای جدید نشان می‌دهد بیش از ۱۶.۶۲ میلیون نفر در سراسر جهان به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند و تاکنون نزدیک به ۶۵۶ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند. موارد ابتلا در امریکا همچنان رو به افزایش است و ۴ ایالت در جنوب و غرب این کشور دیروز شاهد رکورد شکنی امار ابتلای روزانه بودند.

دیروز همچنین آمارها نشان داد که میزان اعتماد مصرف‌کننده در امریکا طی ماه جولای بیش از حد انتظار کاهش یافته است. فعالان بازار اکنون منتظر نتیجه نشست ۲ روزه فدرال رزرو هستند که اواخر امروز مشخص خواهد شد.

نرخ پایین بهره که سبب کاهش هزینه فرصت سرمایه‌گذاری در بازارهای امنی نظیر بازار طلا می‌شود معمولا قیمت فلزات گرانبها را بالا می‌برد. درحال‌حاضر نرخ بهره در امریکا در نزدیکی صفر درصد قرار دارد.

حجم دارایی‌های اس پی دی آر گلد تراست بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری در بازار طلا دیروز با ۰.۷ درصد افزایش به ۱۲۴۳.۱۲ تن رسید که نشان دهنده افزایش اشتیاق به سرمایه‌گذاری در بازار طلا است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر