|
کدخبر: 108021

جزییات عرضه اولیه جدید بورس برای فردا

عرضه اولیه یک هزار میلیارد تومان اوراق سلف موازی استاندارد ورق گرم نوردیده فولاد مبارکه با هدف تامین سرمایه در گردش شرکت با مشارکت تامین سرمایه بانک ملت فردا (شنبه ۱۴تیرماه) در بورس کالا انجام می‌شود.

اقتصاد جزییات عرضه اولیه جدید بورس برای فردا

عرضه اولیه مرحله دوم اوراق سلف موازی استاندارد ورق گرم نوردیده فولاد مبارکه اصفهان در نماد «عفولاد ۳» به تعداد ۱۳میلیون و ۴۹۳ هزار و ۶۳۷ قرارداد و با قیمت هر ورقه ۷۴۱ هزار و ۹۰ ریال از طریق شرکت کارگزاری بانک ملت انجام می‌شود.

معاون تامین مالی تامین سرمایه بانک ملت به عملکرد شرکت در حوزه تامین مالی بنگاه‌های فعال اقتصادی پرداخت و گفت: تامین سرمایه بانک ملت در حالی با پذیره‌نویسی ۳ هزار میلیارد تومان اوراق در سال گذشته، عملکردی مناسب در کارنامه خود ثبت کرد که با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، این موضوع در سال ۹۹ با جدیت بالایی دنبال خواهد شد.

علی عالی‌زاده ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در بازار سرمایه از یکسو و نیاز روز‌افزون بنگاه‌های اقتصادی به منابع مالی داخلی از سوی دیگر، پیش‌بینی می‌شود این مبلغ تا پایان امسال افزایش قابل توجهی را شاهد باشد.

وی ادامه داد: بر این اساس در اردیبهشت‌ماه امسال یک هزار میلیارد تومان اوراق سلف فولاد مبارکه با مشارکت تامین سرمایه بانک ملت منتشر شد و حال شاهد عرضه مرحله دوم این اوراق در بورس کالا هستیم.

معاون تامین مالی تامین سرمایه بانک ملت به تشریح جزییات عرضه دومین مرحله از اوراق سلف فولاد مبارکه اشاره کرد و گفت: این اوراق یک ساله، به ارزش ۱۰هزار میلیارد ریال، جهت تامین سرمایه در گردش مورد نیاز فولاد مبارکه است.

عالی‌زاده ادامه داد: مشاور پذیرش، متعهد پذیره‌نویس و بازارگردان این اوراق شرکت تامین سرمایه بانک ملت بوده، همچنین کارگزاری بانک ملت به‌عنوان عامل فروش این اوراق معرفی شده است.او در ادامه افزود: در این عرضه دوره پیش‌گشایش از ساعت ۹: ۳۰ تا ۱۰ و دوره عادی معاملات از ساعت ۱۰ تا ۱۲: ۳۰ خواهد بود. همچنین معاملات ثانویه آن از فردای روز عرضه یعنی ۱۵تیرماه آغاز شده و تا ۱۴ تیرماه سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.

عالی‌زاده در ادامه با اشاره به اینکه عرضه مزبور به روش گشایش خواهد بود، گفت: دامنه نوسان قیمت در عرضه اولیه مثبت و منفی ۵ درصد خواهد بود. در صورتی که در پایان مدت عرضه اولیه، تمام یا بخشی از اوراق پذیره‌نویسی نشود، شرکت تامین سرمایه بانک ملت به‌عنوان متعهد پذیره‌نویسی مکلف به خرید اوراق باقی مانده به قیمت تعیین شده در بازار است.

معاون تامین مالی تامین سرمایه بانک ملت در ادامه به نرخ سود این اوراق اشاره کرد و گفت: نرخ سود اوراق «عفولاد۳» نیز ۵/ ۱۸ و ۱۹ درصد است که با توجه به شرایط فعلی، پیش‌بینی می‌شود مانند مرحله اول، انتشار این اوراق نیز با استقبال سرمایه‌گذاران همراه شود.

منبع: دنیای اقتصاد
  • ناشناس ارسالی در

    چه طوری خرید کنیم

  • ناشناس ارسالی در

    چرابرای بالا نیومداین عرضه اولیه

ارسال نظر