کدخبر: 102900

خبر مهم برای جاماندگان سهام عدالت

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس یازدهم محور‌های طرح مجلس برای واگذاری سهام عدالت به مشمولان جدید را تشریح کرد.

اقتصاد خبر مهم برای جاماندگان سهام عدالت

محمدرضا پورابراهیمی داورانی درباره سامان‌دهی سهام عدالت گفت: در این طرح جاماندگان سهام عدالت در چند گروه تقسیم می‌شوند؛ گروه نخست افرادی هستند که در سال ۸۴ جزو مشمولان دریافت سهام عدالت بودند، اما به دلایل مختلف از لیست نهایی سازمان خصوصی‌سازی حذف شدند، که تعداد آن‌ها حدود یک میلیون و هشتصد هزار نفر تا دو میلیون نفر است.

رئیس سابق کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: مشاغل تعریف نشده که اطلاعات جامعی از آن‌ها وجود ندارد، مانند کارگران ساختمانی، دست‌فروشان و. نیز جزو گروه مذکور هستند.

وی اظهار کرد: دومین گروهی که در طرح سامان‌دهی سهام عدالت تعیین تکلیف می‌شوند، افرد کمتر از ۱۴ سال هستند، از سال ۸۵ تاکنون بسیاری از خانواده‌هایی که سهام عدالت دریافت کردند، صاحب فرزند جدید شدند که این فرزند از سهام عدالت محروم است.

نماینده مردم در مجلس اضافه کرد: سومین گروهی که در طرح ساماندهی سهام عدالت، صاحب این سهام می‌شوند، افرادی هستند که طی سال‌های گذشته به دلیل بروز مشکلات اقتصادی، توان مالی آن‌ها کاهش یافته و در حال حاضر جزو دهک‌های کم درآمد محسوب می‌شوند.

پورابراهیمی ادامه داد: برای اجرایی کردن طرح ساماندهی سهام عدالت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید اطلاعات دقیقی از افراد مشمول در اختیار قرار دهد، در واقع باید بانک اطلاعاتی مورد نیاز را تهیه کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی درباره میزان واگذاری سهام عدالت به جاماندگان در طرح سامان‌دهی سهام عدالت تصریح کرد: میزان واگذاری‌های جدید باید براساس فرمول خاصی صورت گیرد، زیرا این افراد همانند سایر صاحبان سهام عدالت که از سال ۸۶ مشمول سود سهام شدند، از آن برخوردار نیستند، بنابراین میزان سهام عدالت آن‌ها متفاوت خواهد بود.

 

منبع: خانه ملت
  • نصيریان ارسالی در

    گروه چهارم، کسانی که سهام آن ها کمتر از یک ملیون تومان است. که باید سهام این افراد را به مبلغ یک ملیون تومان افزایش داد و اگربه افراد جامانده، سهام داده شد و جه سهام یک ملیون تومان اخذ شد. تفاوت تا یک ملیون. ازآنها که سهامشان کمتر از یک میلیون تومان است نيز اخذ وبه حسابدولت واریز وسهامشانرا به یک میلیون تومان افزایش داد. تاعدالت نسبی به اجرا درآید.

  • ناشناس ارسالی در

    زنان سرپرست خانوار که یارانه بگیر هستن از چه طریقی باید ثبت نام بشن

ارسال نظر