کدخبر: 101387

رسته های آسیب دیده از کرونا چقدر تسهیلات می‌گیرند؟ + جدول

براساس شیوه نامه پرداخت تسهیلات ویژه بنگاه های به شدت آسیب دیده از ویروس کرونا در مجموع ۴۰ هزار میلیارد تومان براساس ضوابط و شرایط تعیین شده تسهیلات به ۱۳ رسته شغلی تعلق خواهد گرفت.

اقتصاد رسته های آسیب دیده از کرونا چقدر تسهیلات می‌گیرند؟ + جدول

براساس شیوه نامه پرداخت تسهیلات ویژه بنگاه های به شدت آسیب دیده از ویروس کرونا توزیع تسهیلات به تفکیک رسته های به شدت آسیب دیده ناشی از کرونا مطابق ماده ۳ این شیوه نامه به ۱۳ ریال شغلی از جمله تولید و توزیع پوشاک، مرکز تولید و توزیع صنایع دستی، آموزشگاه های رانندگی، آرایشگاه ها و سالن زیبایی و گرمابه، مراکز توزیع آجیل، خشکبار، قنادی، بستنی، ابمیوه، و ... تعلق خواهر گرفت.

بر این اساس تسهیلات اعطایی براساس این شیوه نامه به مرکز تولید و توزیع صنایع دستی ۷۷۵ میلیارد تومان، مراکز و مجتمع های فرهنگی، آموزش هنری و رسانه ای ۹۱۵۴ میلیارد تومان، مراکز باشگاه ها و مجتمع های ورزشی و تفریحی ۹۶۶۹ میلیارد تومان، تولید و توزیع پوشاک ۱۴۶۴ میلیارد تومان، تولید و توزیع غذاهای آماده اعم از رستوران، بوفه، طباخی، تالار پذیرایی، قهوه خانه، ساندویچی و موارد مشابه ۳۷۶۶ میلیارد تومان و ... است.

در ادامه جدول توزیع تسهیلات به تفکیک رسته های به شدت آسیب دیده و میزان تسهیلات در نظر گرفته شده برای هر رسته آمده است:

جدول3

گفتنی است، براساس ماده ۱۷ شیوه نامه مذکر هر یک از دستگاه های بخش وزارت و موسسات اعتباری به ترتیب مسول کنترل و نظارت بر نحوه هزینه کرد تسهیلات در مصادیق تعیین شده دستورالعمل (دستگاه بخشی) حفظ اشتغال بنگاه (وزارت) و بازپرداخت (موسسه اعتباری) هستند و موظفند پایش و کنترل های میدانی لازم را به عمل آورند و در صورت مشاهده مغایرت یا انصراف، مطابق ماده ۱۰ دستورالعمل اقدام کنند.

 

منبع: فارس
  • بهروز ارسالی در

    برای ثبت نام وام مشاغل اسیب دیده سایت مشکل داره چه باید‌کرد

ارسال نظر