|
کدخبر: 187239

افزایش شدید قیمت روغن موتور در راه است

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن و پنچرگیران تهران گفت: سازمان حمایت مصرف کنندگان اعلام کرد که قرار است ۴۱ درصد قیمت روغن موتور گران شود.

اصناف  افزایش شدید قیمت روغن موتور در راه است

داود سعادتی نژاد، رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن و پنچرگیران تهران با اشاره به گران شده روغن موتور، گفت: سازمان حمایت مصرف کنندگان اعلام کرد که قرار است ۴۱ درصد قیمت روغن موتور گران شود، اما هنوز این گران شدن به کارخانه‌ها ابلاغ نشده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن و پنچرگیران تهران با بیان اینکه تولیدکنندگان مصوبه سازمان حمایت برای افزایش قیمت روغن موتور را دریافت نکرده‌اند، تشریح کرد: ادعا شده است به دلیل اینکه مواد اولیه روغن موتور با نرخ نیمایی وارد می شود و حقوق و دستمزد آنها افزایش داشته است، قیمت نهایی روغن موتور نیز باید گران شود.

این مقام مسئول تشریح کرد: کمبودی در حوزه روغن موتور وجود ندارد و این کالا را به راحتی در تمام مغازه ها می توان یافت. یکی از دلایل افزایش قیمت، افزایش تولید است که امروز قیمت نهایی آن تصویب و ابلاغ می‌شود.

او با بیان اینکه بازار روغن‌ موتور مشکلی نداشته و در واحد‌های صنفی با وجود محدودیت‌های کرونایی توزیع وجود دارد، گفت: روغن‌موتور‌های تقلبی یا بی کیفیت در سطح تهران بسیار کم هستند. واحد‌های پروانه‌دار محصولات با کیفیت و البته استاندارد عرضه می‌کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن و پنچرگیران تهران در پاسخ به این سوال که آیا قیمت لاستیک نیز افزایش خواهد یافت یا خیر؟ تشریح کرد: قیمت لاستیک نیز افزایش نخواهد یافت و مانند روال گذشته است و این کالا به دلیل اینکه تولید داخل داریم و در کنار این تولید واردات هم داریم، افزایش قیمت نخواهد یافت.

سعادتی نژاد با بیان اینکه هزینه خدمات تعویض روغن افزایش یافته است یا خیر؟ گفت: از سال ۹۶ تا ۹۹ هزینه خدمات تعویض روغن افزایش نیافته است و در سال ۹۹، ۳۵ درصد هزینه خدمات افزایش یافت. امسال نیز این هزینه افزایش نیافته است و همان میزان قبل است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...